Akné na bradě

Akné se často objevuje v oblasti tzv. T – zóny, kde T značí trojici. Jedná se totiž o čelo, noc a bradu. Pokud jde o bradu, tak se akné mnohdy vyskytuje i tehdy, když už jsme potíže na dalších místech odstranili. Pokud trpí člověk právě na akné a toto se vyskytne právě na bradě, vede to k obecným pochybnostem, proč se tak děje a co s tím udělat.

Od momentu, kdy na akné na bradě narazíme, je už jen velmi drobný krok k méně či více fantaskním úvahám, proč se zrovna tam objevilo. Dnešek nabízí i spekulace o tom, že za tohle může jedna konkrétní potravina jako třeba sekaná nebo polévka v prášku, případně špatná funkce střev.

Protože relevantních a ověřených informací na toto téma je stále velmi málo (aspoň na webu), je nutno varovat všechny postižené hlavně před nejrůznějšími velmi zasvěcenými diskusemi na různých diskusních fórech, jejichž zdroji je obvykle JPP – Jedna Paní Povídala. U mnoha jiných zdravotních problémů mohou být tato fóra zdrojem kvalitního infa, akné se to bohužel netýká.

Sám výskyt akné na bradě umí často splést, protože ho nečekáme, je ale třeba nezapomínat na jednu prostou skutečnost. Příčina jeho vzniku, stejně jako metoda jeho léčby, nebude příliš odlišná od jeho výskytu na ostatních místech těla. Je vlastně zcela jedno, jestli vzniklo na bradě, nebo na krku, nebo na čele. Ověřené postupy platí téměř pokaždé. Pokud se objevilo i před vaši jistotu, že jste boj s touto nemocí dotáhli do vítězného konce, nezoufejte a nepropadejte panice, nic není ztraceno a stále se s tím dá něco dělat.

Pokud máte stále různé kosmetické a léčebné prostředky, rozhodně je nevyhazujte předčasně. Také nemusíte provádět nejrůznější prapodivné postupy, které se někde dočtete. Akné na bradě bude s největší pravděpodobností stejné povahy, jako kdekoli jinde. Na svědomí to mají, jako všechny další oblasti, hlavně vaše mazové žlázy.

A jejich zvýšená aktivita je přesně to, co způsobí ucpání jejich vlastních vývodů včetně samotných chlupových váčků. Když činnost hormonů posílí činnost mazových žláz, vede to k rychlému rohovatění kožních buněk, které pak společně právě s mazem vytvářejí ony zátky. V ucpaných žlázách pak rychle dojde k množení bakterií, pak k zánětům a celý problém se stejným mechanismem šíří dál. A potíže jsou už velmi reálné.

Pokud už tedy invaze akné na vaši bradu začala, doporučíme vám v podstatě ty stejné postupy, které vám v souboji s ním pomohly kdekoli jinde na vašem těle. Jde vlastně jen o kombinaci několika hlavních postupů.

Jako první krok začněte postiženou pleť důkladně a pravidelně čistit. Preparátům, které obsahují obyčejné mýdlo nebo složky na lihové bázi, se v tomto případě raději vyhněte. Nechcete pleť moc vysušovat a líh přesně tohle dělá. Pokud ale na ošetření kůže použijete pleťové mléko nebo vodu, nemůžete nic zkazit. Dále mohou velmi prospět různé gely proti akné. Dnes jsou velmi populární a složení je navrženo přesně na tento problém.

Všechny prostředky tohoto typu mají jedno společné – efektivně vyčistí pleť na povrchu, ale přitom nenaruší její strukturu. Kromě toho jsou také antiseptické.

Samozřejmě není vyloučeno, že právě vaše kožní problémy spadají mezi ty vážnější. Pak není od věci zvážit i nějaký ten chirurgický zákrok – hlavně tehdy, pokud se i při použití účinných postupů nemůžete akné zbavit po několik měsíců.

Dostupné je ošetření laserem, zbroušení povrchu pokožky a sahá i k aplikací chladu. Všechny bližší informace můžete najít na našem webu. Kromě toho akné na bradě může souviset také s hormony a pohlavními orgány.

sponzorovane odkazy