Jak na akné? Pomůže estetická dermatologie

Mít krásnou hladkou pleť není samozřejmost pro všechny. Mnohé z nás trápí akné, které může velice negativně ovlivňovat naše sebevědomí. Naštěstí estetická dermatologie za poslední léta značně pokročila a nabízí nám nyní zajímavé možností léčby akné.

Akné je chronické zánětlivé onemocnění postihující zejména mladé lidi. Je způsobeno nadměrnou aktivitou mazových žláz. Častým projevem akné jsou komedony, zarudlé či hnisavé pupínky. Tvoří se především na obličeji, ramenou, zádech a na hrudníku.

 

Kromě zvýšené tvorby mazu způsobené nadměrným množstvím mužských hormonů způsobují akné ještě další faktory. Mezi nejčastější patří dědičnost, podrážděná pokožka a stres. U žen může tvorbu akné podporovat také menstruační cyklus, intenzivní slunění, případně používání některých léčiv a vitamínů.

Hlavně na nic nesahat!

Velkým neduhem všech pacientů trpících akné je snaha zbavit se pupínků stůj co stůj, nejčastěji vymačkáváním či dřením. Bohužel tyto metody odstranění akné jsou zcela neúčinné, ne-li kontraproduktivní. Vedou ke zhoršení stavu akné a následnému zjizvení pokožky.

„Ani jsem si neuvědomovala, jak často si na obličej sahám. Sama jsem si tak nevědomky zhoršovala stav pleti. Naštěstí už si dávám opravdu velký pozor,“ svěřila se pacientka Aneta. A má pravdu. Zkuste se někdy zaměřit na své ruce. Spočítejte si, kolikrát během hodiny se dotknete obličeje. Všechny nečistoty z rukou si tak přenášíte na obličej.

Jak tedy na léčbu akné?

pleť bez aknéŠetrné způsoby přináší estetická dermatologie, a to v podobě vysoce účinných laserů. Ty potlačí čerstvé projevy akné a zároveň ovlivní funkci mazových žláz. Laserové odstranění akné zabrání dalšímu zanícení pokožky. Mezi dvě vyhledávané a žádané zákroky patří laserové ošetření akné a chemický peeling.

Laserové ošetření akné

Laser na akné působí nejen jako léčba, ale zároveň jako prevence jizev. Navíc má protizánětlivé účinky, zabíjí bakterie a stahuje póry. Někdy může být zákrok dokonce i bolestivý, ale vše se dá vyřešit pomocí lokální anestezie. Měli byste vědět, že ošetřované místo může být i několik hodin zarudlé.

Chemický peeling

Chemický peeling musí provádět zkušený lékař, neboť se jedná o lékařský zákrok. Rozhodně si dejte pozor na pochybné kosmetické salony nabízející tuto službu. Raději se svěřte do rukou odborníkům. Na kůži se totiž musí aplikovat účinná látky, která vede k cílenému odloučení povrchních i hlubších vrstev pokožky. Tu však nejprve musí lékař správně určit. Chemický peeling na akné má jediný cíl – vyhladit pokožku pacienta, zlepšit hydrataci pleti a zjemnění její povrch.

sponzorovane odkazy