Přístroje na léčbu akné

Samozřejmě, že v případě, kdy máte s akné potíže, není jednodušší možnost, než si v drogerii koupit několik přípravků a o svou pleť se důkladně a pravidelně starat, případně si zjistit něco o možnostech klinické léčby. Ale takto jednoznačný průběh nemoci se nemusí objevit vždycky. Akné se může stát totiž problémem, který i přes veškerou vyvíjenou snahu odolává kosmetice, lékům i různým alternativním postupům. Tehdy začíná spousta lidí propadat zoufalství, depresím a říká si, že už se s tím asi nedá nic dělat. Deník New York Times přišel ale nedávno se zjištěním o další existující možnosti, takže není potřeba házet flintu do žita. Stačí zapátrat také po přístrojích, které si s akné umí poradit.

Tahle verze může zrovna vyřešit nepříjemnosti, se kterými si neporadí „tradiční metody“. Například tehdy, pokud díky pracovním nebo jiným povinnostem nemáte příliš času na čištění své pleti. Pokud nechcete čekat, až zaberou pilulky od doktora nebo se bojíte možných vedlejších účinků naordinované léčby, možná nebude od věci podívat se právě na nějaký z přístrojů, které už se vyskytují i na našem trhu.  Mohou totiž právě pro vás znamenat ten správný způsob, jak se akné zbavit.

Většina jich představuje ideální způsob domácího léčení. Fungují na principu světla a tepla, které působí na lidskou pokožku. Jejich hlavním cílem je předejít výskytu akné v oblastech, kde už se v minulosti objevilo, ovšem docílit toho přirozenou cestou. Samozřejmostí je také prevence před výskytem v oblastech, kam se vám akné ještě nedostalo.

Tyto přístroje dnes celkem spolehlivě ničí bakterie, které jsou sice součástí přirozeného stavu naší pokožky, ale také podporují normální hojení oblastí postižených právě akné. Ve výsledku může použití těchto přístrojů pomoci nejenom s ničením akné, ale také poskytnout další blahodárné vlivy na naši vlastní pokožku. Protože paprsky přístrojů se umí dostat i do hlubších vrstev pokožky, ustupují obvykle i další kazy, které s akné mohou, ale také nemusí souviste. Může to být třeba trvalé zčervenání pleti, nebo i jistá míra vyhlazení vrásek.

Informace jsou konkrétně dostupné ve studii zveřejněné renomovaným časopisem Journal of Drugs in Dermatology a ukazují, že při použití přístroje u po osmi týdnech zřetelně ustoupilo až 69% akné. Studii mají na svědomí členové American Academy of Dermatology a dokazují také další kladné vlivy, ačkoli se týkají jiných oblastí. Přístroje na léčení akné také oslabují zbytečně silnou funkci mazových žláz. Ty jsou pochopitelně největším zdrojem bakterií zodpovědných nejvíce za dlouhodobý charakter akné a jeho výdrž.

Pokud vás tedy zaujme možnost ošetření kůže některým z těchto přístrojů, dá se rozhodně tvrdit, už i za relativně krátký čas dojde ke zlepšení celkového stavu vaší pleti. Především nebude natolik mastná a kromě toho si troufáme říct, že způsobené ústupky akné nebudou jenom dočasnou kosmetickou záležitostí.

Je ale potřeba zdůraznit, že spoléhat se jenom na přístroje není zřejmě samospásné. Mnohem lepšího účinku obecně dosáhnete, pokud tuto metodu zkombinujete ještě s dalšími postupy. A samozřejmě nic nemůže udělat větší službu, než si občas sednout a pleť prostě důkladně vyčistit.

sponzorovane odkazy