Jak na odstranění celulitidy

Celulitida trápí nejednu ženu po celém světě. Své oběti si nevybírá. Postihu jak mladé, tak i ženy v pokročilém věku, štíhlé, ale především ty s nadváhou. Jedná se o problém spíše estetická. Pomerančová kůže, jak se lidově celulitidě také říká, není moc vzhledná a trápí především ženy. Vzniká nahromaděním tukových buněk v problematických partiích, jako je bříško, stehna a oblast hýždí. Přesné důvody, proč se celulitida objeví, jsou individuální a mnohdy poměrně zapeklité.

Spolu s celulitidou se mohou vyskytnout i jiné zdravotní problémy. Jsou to například problémy s klouby nebo s mízní soustavou. Vážnější případy mohou dojít až takového stádia, při němž je kůže bolestivá, případně se objeví červené otoky, či modřiny. Řešení problému s celulitidou je hned několik. A nemělo by to být jen právě kvůli tomu estetickému hledisku, ale právě i kvůli zdravotnímu. Z neškodných ďolíčků na stehnech se tak může vyvinout mnohem větší problém, než by si každý mohl myslet.

Příčin vzniku celulitidy je hned několik. Jsou osoby, u kterých se promísí i několik příčin najednou. Bohužel ani neexistuje univerzální recept nebo rada, prostřednictvím ní byste se spolehlivě celulitidy zbavili. Je dokonce nutné konstatovat, že někteří lidé se již celulitidy nikdy nezbaví a zůstane jim, třebaže v omezeném množství, napořád. Můžete se držet všech doporučení, až už od lékaře nebo známých, a přesto nevzhledná pomerančová kůra nezmizí.

Za úspěch se dá považovat již to, když člověk zamezí dalšímu šíření a rozrůstání celulitidy. Bohužel, i když je člověk hubený, žije relativně správně, tak se u něj celulitida může projevit. Zavedená fáma, že celulitida postihuje jen lidi s nadváhou nebo obezitou je již dávno pasé. Dneska je již známo, že pomerančovou kůži, může mít prakticky kdokoliv.

Jistě dobře znáte známá pravidla pro redukci celulitidy. Viditelných výsledků většinou nedosáhnete hned, a za pomoci jediné techniky. Určitě je lepší se o svém stavu poradit s odborníkem, který má jisté zkušenosti a dovede určit nejúčinnější způsob nápravy. V žádném případě by se člověk neměl nechat napálit od prodejců, kteří zaručují ohromující výsledky za použití nějakých přístrojů nebo mastiček. Ohromeni spíš budete s vysoké ceny, a na výsledky budete čekat marně. Stejně tak se nepouštějte ani do polykání pilulek, jejichž užívání vám nepředepsal lékař. Nikdy si totiž nemůžete být jisti, co skutečně je v tabletkách obsaženo, a zda Vám to spíše neublíží.

Asi nejvíce stěžejní by měla být změna vašeho životního stylu. Ten zajišťuje dlouhodobější změny v oblasti problémů s pomerančovou kůží.

V první řadě by každý, kdo chce bojovat s celulitidou, měl do svého denního programu zavést nějaký pohyb. Asi nejúčinnější je běh. Ten je ovšem pro lidi poměrně neatraktivní. Pro ty, kteří nejsou zvyklí, postačí delší a svižnější chůze, případně jízda na kole. Milovníci vody místo dovádění začnou řádně plavat. Ti, co rádi tancují nebo cvičí, jsou také ve výhodě. Pohyb totiž napomáhá celkovému prokrvení organismu. Pokud přeci jen na sport nejste, projděte se po břehu moře. Sami pocítíte, jak je to náročné.

Možná jste našli i nějaké zaručené rady, co jíst, abyste se zbavili celulitidy. Nejedna dieta radí ženám, jak mít opět krásnou kůži. Je nutné konstatovat, že většina těchto tipů je prakticky neúčinných nebo jsou výsledky minimální. Doprovází-li celulitidu i obezita, je namístě jistě nějaké to kilo shodit.

I s dietou buďte opatrní. V žádném případě nepřestávejte jíst. Rady typu, nic nejezte a zhubnete, jsou úplně mimo. S dietou e proto poraďte s dietologem nebo výživovým poradcem, který sestaví jídelníček ušitý na míru přesně vaší osobě. Pokud totiž rychle zhubnete tím, že hladovíte, tak následně se najíte, a přiberete klidně i několikrát více. Dostaví se jo-jo efekt, což není žádoucí. A problém s celulitidou taky neodstraníte. Ba co dokonce ho ještě můžete prohloubit.

Naproti tomu velmi účinné jsou krémy. Kupujte především ty kvalitní z lékáren. Krém naneste na postižené místo a rozmasírujte. Můžete použít i nějakou drsnější masážní pomůcku. Jde o to, abyste rozproudili lymfatický systém. Z toho důvodu jsou vhodné také lymfatické drenáže. Na masírování si dejte záležet. Pokud zrovna nebudete mít speciální krém proti celulitidě, postačí klasické tělové mléko. Nikdy nedovolte, aby kůže byla suchá, či dokonce popraskaná.

Využít také můžete zmiňované lymfatické drenáže. Můžete si objednat proceduru v některém z kosmetických center, kde tyto možnosti nabízí. Opět je žádoucí si zjistit, jak kvalitní salon je. Lymfatická drenáž navíc uleví od bolesti a celkového napětí. Průběh masáže je příjemný, pro některé citlivější povahy může být až bolestivý. Jedná se o promyšlenou soustavu tlaků na pokožku. Těmito tlaky se lymfatický systém dostává do pohybu, čímž obnovuje svou funkci. Na lymfatickou masáž si můžete zajít i ke specializovanému lékaři. Ten jistě nejlépe bude vědět, jak má masáž provést.

V neposlední řadě je zde možnost řešení celulitidy prostřednictvím chirurgického zákroku. Liposukce, neboli odsátí tuku z těla, je metoda, která není nijak neznámá. Před samotným rozhodnutím podstoupit tento zákrok byste se měla ale poradit s ošetřujícím lékařem, který klidně může i tento zákrok zamítnout.

sponzorovane odkazy