Jak předcházet bolesti nohou

Křeče v lýtkách a otoky nohou. Poznáváte se?

Nepříjemné pocity způsobené bolestí nohou zažil téměř každý. Avšak dlouhotrvající, zprvu banální, bolest dokáže významně ovlivnit kvalitu života. Ba co víc, dokonce i narušit stabilitu našeho těla. Nejlepším řešením je proto problémům předcházet.

Prevence aneb sport i správný výběr bot

Nevhodně zvolená obuv bývá jednou ze čtyř nejčastějších příčin bolesti nohou. Přitom obuv je jednou z hlavních oblastí, na které se můžeme zaměřit. Není na škodu zjistit, jaké zdravotní benefity bota přináší a ověřit si, kolik máme v botě prostoru. Přednost bychom měli dát botám bez podpatku. Pokud se bez nich neobejdeme, nohy promasírujeme a využijeme Adjustační ponožky®.Ty nejenže již od započaté bolesti ulevují, ale také výborně fungují jako preventivní opatření.

Dalším způsobem, jak se bolestem vyhnout, je sport. Touto skvělou formou trávení volného času zapojíme svaly i klouby a posílíme nožní klenbu. Noha se stává více odolnou a chráněnou před dalším bolestivým stavem. V rámci prevence se před  větším fyzickým výkonem nezapomeňme zahřát a protáhnout svaly celého těla.

Bolest nohou v těhotenství

Oteklé a bolavé nohy v těhotenství provází nejednu ženu již od samotného počátku. První pomocí pro nastávající maminku je střídavé přikládání teplých a studených obkladů na postižené místo, dostatek odpočinku a častá změna činnosti.  Velkou roli sehrává i životní styl rodičky a množství hořčíku obsaženého ve stravě, který se snažíme pravidelně doplňovat. Pokud to lze, své kroky doprovázíme vhodnou pohybovou aktivitou.

Prvním krokem k úlevě je nalezení příčiny

Pokud vás bolesti nohou trápí již delší dobu, měli byste v ideálním případě najít kámen úrazu a zjistit, co je způsobuje. Některé z možných příčin jsme si již řekli, na vině ale také mohou být změny v celkovém  zdravotním stavu. Ty se často projevují právě onou bolestí nártu a prstů u nohou, kdy z dlouhodobého hlediska není radno odkládat návštěvu specialisty.

sponzorovane odkazy