Jak se rychle zbavit rýmy

Podle některých tvrzení stráví člověk smrkáním plných šest let života. Někdy více, někdy méně, ovšem průměr je jasný. Což tvoří ohromnou spoustu kapesníčků, nosních kapek a dalších propriet, které k této kratochvíli potřebujeme. S rýmou je to vůbec těžké, protože se šíří sama a velmi rychle. Protože jde o kapénkovou infekci, stačí jedno kýchnutí v plném autobuse a rýma se chytne desítek dalších lidí. Obvykle není rýma smrtelná, ale je velmi nepříjemná a až neuvěřitelně otravná. Jak se jí dá zbavit?

Alfa a omega boje proti rýmě – být vždy v teple. S vleklou rýmou se trápily už i naše babičky a jejich babičky. Jenže na rozdíl od nás znaly jednoduché recepty použitelné už při prvních příznacích. Ponořit obě ruce až po lokty do horké vody a vydržet v ní co nejdéle. Stejný postup je použitelný na nohy – a s nimi pak rychle do teplých ponožek.

Už je to tady

Tabletky, nápoje nebo jiné pastilky – při rýmě účinné, ale hlavně nutné. Také se velmi hodí zvýšit příjem zinku, protože tak zamezíme rozmnožení virů, které mají rýmu na svědomí.

Pití

Teď nemáme na mysli alkohol, ale příjem tekutin. Ten musí být nad normálem. Ideální bylinkové čaje, případně horké čaje obecně – ubrat na cukru, přidat na vitaminu C. Výborný je také zázvorový s medem a citronem. Pokud máte k dispozici čerstvý zázvor, tím lépe.

Dary přírody

Vitaminy a zase vitaminy plus minerály a další látky. Čerstvé ovoce a zelenina – ideálně hlavně pomeranče, česnek, cibule a kiwi. Nejen, že posílíte imunitu, hlavně vyčistíte organismus uvnitř. Ani jedno vám neublíží.

Slaná voda

Nosním dutinám velmi prospěje slaná voda – nejlépe z lázní. Stříkejte ji do krku i nosu často a bez jakýchkoli omezení.

Imunitní systém

Během rýmy je imunita nabourána, to je jasné. Takže je potřeba ji celkově posílit. Zkuste výtažek z echinacey – stimuluje imunitní systém a vůbec dostává člověka do lepšího stavu. Použitelný i jako prevence.

Inhalujte heřmánek

Pokud máte na heřmánek například alergii nebo zvýšenou citlivost, můžete jej zkusit inhalovat. Udělejte si horký a silný odvar. Ten nechte v hrnci, přes hlavu si dejte ručník a výpary inhalujte. Hleny se uvolní a dutiny si s ním pak už poradí lépe. Můžete použít klidně i jen horkou vodu, případně s vonnými esencemi – důležitá je horká pára, kterou do sebe dostanete.

Křen

Není asi lepší zeleniny na pořádné dechové „protažení“ než pořádný, čerstvý a nastrouhaný křen. Pokud máte opravdu kvalitní, připravte se na to, že budete slzet jak u filmového dojáku. Ale odměnou vám bude skutečně kvalitní protažení dutin.

Vana a horká voda

Na rýmu, nachlazení i mnoho dalších neduhů pomáhá také horká koupel. Během ní si vodu dopouštějte a samozřejmě je nejlepší, když se pára odpařuje a naplní vám prostor. Možná se budete cítit trochu unavení, ale noc se vám určitě uvolní. Pak se důkladně vysušte, vemte si na sebe něco hodně teplého a vlezte si do postele. Klidně přiberte deku navíc – sucho a teplo je základ boje proti každé rýmě.

Odpočinek je zbraň

Pokud vás neomezují neovlivnitelné okolnosti, dopřejte si dostatek odpočinku a hlavně spánku. S rostoucím pohybem se množí i bakterie a viry ve vašem těle. Klidně si během svého neduhu lehněte pohodlně k televizi – léčíte si rýmu.

sponzorovane odkazy