Jak se zbavit oparu

Jsou lidé, kteří trpí na opary a ti, kteří ani nevědí, co to opar je. A to jsou právě ti šťastní, neboť opar je velice nepříjemná záležitost, která neobjeví zrovna v ten nejméně vhodný okamžik.

Většina lidí si myslí, že opar je prostě jen kosmetická vada, podobně jako akné, pupínky nebo černé tečky, jenže to není pravda. Opar je virové onemocnění, a pokud se vám tedy jednou tento nepříjemný úkaz udělá, je velice pravděpodobné, že se udělá zas někdy jindy. Nakažený má v sobě virus, způsobující toto onemocnění a prostě zrovna v ten neočekávaný okamžik, je nepříjemný opar tu.

A ač je dnešní medicína na vysoké úrovni, kdy transplantace orgánů je běžná, na toto onemocnění ještě neexistuje žádný absolutní protilék a ani spolehlivé očkování. Je nutné dodržovat zásady zdravého životního stylu a dělat vše proto, abychom oparu nedali šanci.

Nejčastěji a prakticky tak nějak obecně se opar tvoří na rtu, není však vyloučeno, že se může objevit i na nose, bradě, kde je nejen nepěkný, ale též velice bolestivý a nepříjemný. Jsou i lidé, které občasný výskyt oparu trápí na intimních partiích, což je velice nepříjemné hned z několika důvodů. Postižená část kůže praská, místo svědí, bolí a vytvořený strup se rychle strhává. V tomto případě je nutné vyhledat odborného dermatologa, který na tyto nepříjemné jevy v intimních partiích podá okamžité ošetřující a zklidňující prostředky, jež léčbě budou nápomocny.

Co dělat s běžným oparem

Každý, kdo už opar párkrát měl, spolehlivě pozná, kdy začíná tvořit. Obvykle je to z dehydratace, přehřátí organismu, po sportovním výkonu a podobně. Jakmile cítíte, že se vám opar začíná dělat, ihned spolkněte tabletu proti vysoké teplotě. Účinné látky eliminují vznik virů způsobující toto postižení a zabrání tak dalšímu šíření.

Bohužel, pokud tento okamžik propásneme, opar se vytvoří, ale nemusíme si zoufat, protože i v tomto případě je zde možnost k omezení tvorby nehezkého oparu. Na něj zabírá vše studené, proto si na postižené místo přiložte kostku ledu, což výrazně uleví od nepříjemné bolesti.

Postiženého místa se nedotýkejte. Pokud se tak stane, může se snadno stát, že se vám opar roznese po celém těle, nebo aspoň v místech častého výskytu. Při nanášení léčivých mastí, a jiných medikamentů, používejte vždy a za všech okolností vatovou tyčinku do uší. Navíc pokud byste na místo šahali holým rukama, mohli byste z rukou či nehtů do otevřené rány nechtěně „dodat“ další bakterie a viry a léčení by se tak značně protáhlo.

Na opar skvěle funguje běžné kravské mléko. Potírejte jím postižené místo a opar se rychleji hojí a také bolavému místo ulevuje. Naprosto precizní práci provede Tea Tree oil, jež nejenže odstraní nepříjemnou bolest, ale až magicky urychlí celý proces léčby. Vhodné jsou i speciální náplasti, které postižené místo maskují a vytváří ochrannou vrstvu proti vnějšímu prostředí.

sponzorovane odkazy