Jak zlepšit erekci

Problémy s erekcí trápí mnoho mužů. Jde však o natolik intimní téma, že jen málokterý muž jej dokáže otevřeně řešit. Statistiky poukazují na to, že v České republice trpí poruchou erekce až 1 milión mužů ve věkové skupině od 35 do 65 let. Jen hrstka z nich však vyhledá lékařskou pomoc. Existují však určité možnosti, jak zlepši erekci svépomocí.

Základní fakta

Erekce je stav, při kterém dochází k naplnění penisu krví a tím se ztopoří. Bez erekce neboli ztopoření penisu nemůže dojít k pohlavnímu styku a ejakulaci. Lze tedy obecně říci, že muži trpící poruchou erekce nedokážou uspokojit svou manželku a zároveň nemohou počít přirozeným způsobem potomka. Tento problém jde často ruku v ruce s psychickými potížemi a nezřídka kdy vede až k rozchodu s partnerkou. V některých případech může docházet k předčasné ztrátě tvrdosti. Odborný název zní „erektivní dysfunkce“.

Jaké bývají příčiny poruchy erekce?

Příčiny mohou být různé a může se jednat také o vážnější zdravotní problém. Mohou za tím stát cévní potíže, cukrovka, potíže s prostatou, vysoký krevní tlak, v závažnějších a většinou výjimečných případech se může jednat o nádorové onemocnění.

Ne vždy se však musí jednat o vážnou nemoc. Na vině bývá také stres, nedostatek spánku, špatná životospráva i neshody v partnerském životě.

Jak vyřešit problémy s erekcí?

Předně je třeba připomenout, že pokud se jedná o dlouhodobý problém, je vždy vhodné navštívit specialistu nebo se zmínit obvodnímu lékaři, který vám dá doporučení a nasměruje vás, kam se vydat. Ptáte-li se, jak zlepšit erekci, pak vězte, že se nabízí poměrně účinná řešení. V některých případech tento problém můžete vyřešit nebo alespoň zmírnit sami. Dostupné jsou volně prodejné preparáty, které pořídíte v lékárně, případně můžete vyzkoušet bylinky. Velmi důležité je naučit se o tomto problému hovořit s partnerkou a snažit se navodit uvolněnou atmosféru. Nezapomínejte na předehru, která je často velmi účinná.

sponzorovane odkazy