Máte problémy s bolestmi zad? Zjistěte o nich více

Také se vám stává, že vás bolest zad vyřadí z klasického života? Dnes se jedná o poměrně časný problém, který se týká mnoha lidí. Je proto na místě, abyste se o něm dozvěděli více informací.

Jak bolest zad vzniká?

Příčin může být hned několik. Odhalit tu pravou není vždy jednoduché. I proto je dobré zamířit k lékaři. Nejprve k tomu obvodnímu, který vás v případě nutnosti nasměruje ke specialistovi. Když se podíváme na několik hlavních důvodů, které jsou s bolestí spojené, jsou to třeba tyto:

  • Skřípnutý nerv
  • Ischias
  • Prochladnutí

U různých životních stylů

Bolesti zad se mohou objevit nezávisle na tom, jaký vyznáváte životní styl. Rizikovými skupinami jsou však lidé, kteří sedí dlouho u počítače, stejně jako lidé, kteří zvedají těžká břemena. Bolest si však můžete způsobit i sami – třeba technicky ne úplně dokonale provedeným cvičení-. Problémem však může být i špatná poloha během spánku. To vše jsou situace, kdy mohou záda začít bolet.

Jak bolest zad řešit?

Nejprve je třeba odstranit bolest, která je tímto zdravotním problémem spojena. Dnes jsou osvědčenou volbou analgetika neboli prášky na bolest. Některá jsou volně dostupná, ty silnější vám předepíše lékař.

Pomocí prášků však řešíte jenom doprovodné projevy, nikoliv hlavní komplikaci. Tu pomohou eliminovat různé lékařské procedury, nebo i takzvané tejpování. Jde o moderní metodu spočívající v aplikaci speciálních lepicích pásků na oblast zad. Jestliže vás zajímají bližší informace o této metodě, stejně jako o samotných kurzech, navštivte adresu www.inprov.cz/kurzy/doplnkove-kurzy/tejpovani. Zde najdete vše, co se vám o této metodě bude hodit.

Bolavá záda vás vyřadí z běžného života

Velkým problémem je to, že v případě bolesti zad budete kompletně vyřazeni z běžného života. Zapovězena bude vaše manuální práce, stejně jako práce v kanceláři. Bolest vám to nedovolí. Ty nejhorší projevy vám však nemusí dovolit ani běžnou chůzi. Je tedy jasné, že se určitě nejedná o žádnou drobnou komplikaci, jak k ní někteří přistupují.

Bolest zad spadá mezi civilizační choroby

To, že se problémy s bolestmi objevují stále ve větší míře, svědčí i o tom, že se jedná o jasný příklad civilizační choroby. Problému, na který má velký vliv náš způsob života. Hlavně například sedavé zaměstnání na nekvalitní židli je dokonalou ukázkou. Naštěstí v souvislosti s moderní dobou existují i modernější firmy léčby. Příkladem jsou nejenom lékařské procedury, ale právě i zmíněné tejpy. Ty jste dost možná mohli vidět i na řadě aktivních sportovců. I to potvrzuje, že fungují.

sponzorovane odkazy