Chcete být celou zimu zdraví? Začnete včas se saunováním

Bacily se vám zdánlivě zázračně vyhýbají a zatímco všichni ostatní už doma leží s horečkou, vy jste stále fit. Abyste toho dosáhli, stačí znát jednoduché tajemství pevného zdraví. Choďte pravidelně do finské sauny.

Ale až budete ležet s chřipkou, je už pozdě. Pokud jste nemocní, není dobré chodit do sauny. Proto je důležité začít s prevencí už teď na podzim.

Saunu jako pomocník v boji s nemocemi

Možná si říkáte, jak je možné, že je obyčejný pobyt v horké místnosti tak prospěšný. Například sliznici v dýchacích cestách pobyt v sauně posiluje a pomáhá jí zůstat pružnou. Lépe pak udrží stálý povlak ochranného hlenu a chrání tak krk před viry a bacily.

Když se tělo pořádně prohřeje, začne víc tvořit ochranné protilátky. Za několik dní ale jejich hladina zase poklesne, a proto je nutné jít do sauny znovu.

Další výhodou je detoxikace

Tělo posiluje i pravidelná detoxikace, ke které v sauně dochází. Spolu s potem odchází i odpadní látky, které organismus uložil do tukových vrstev. Díky tomu člověk uleví játrům a ledvinám, které by jinak musely škodlivé látky zpracovat a vyloučit.

Aby měla finská sauna tyto pozitivní efekty, je potřeba do ní chodit pravidelně. Naprosté minimum je jednou týdně. Pokud si pořídíte domácí saunu, můžete si do ní zajít, kdykoliv vás napadne.

Plavky do sauny nepatří

Nezapomeňte si sundat všechny šperky, protože kov se může nebezpečně rozpálit. Do finské sauny jděte nazí nebo se zabalte do prostěradla.

Jak se správně saunovat:

  1. Ve finské sauně zůstaňte 10 až 15 minut. Pokud se však začnete cítit nepříjemně, jděte ven, každý má jinou výdrž.
  2. Opláchněte se studenou vodou – ochladíte tělo a opláchnete ze sebe pot plný vyloučených škodlivin.
  3. Chvíli si odpočiňte.
  4. Jděte na druhý cyklus do sauny a pak se zase ochlaďte.
  5. Pokud chcete, můžete jít do sauny ještě jednou, ale víc než 3 cykly se nedoporučují.
  6. Odpočívejte a pořádně se napijte čisté vody.

 

Domácí saunu máte vždy k dispozici

Stále víc lidí preferuje saunování v pohodlí domova. Není se čemu divit – některým vadí nahota ve společnosti cizích lidí, jiní chtějí mít saunu vždy po ruce.

SaunaSystem vám vyrobí finskou saunu na klíč, takže naplno využijete prostory, které máte doma k dispozici. Můžete si vybrat z bohaté výbavy a zvolit si, jestli chcete saunu ze skandinávského smrku, osiky, kanadské borovice nebo cedru.

sponzorovane odkazy