Garra rufa aneb rybičky, které vám přináší hebkou a zdravou pokožku

Snad každý z nás už někdy slyšel o rybičkách, které plavou v akváriu, do něhož namočíte své nohy, a rybičky vám z nich následně oždibují ztvrdlou a starou kůži. Mysleli jste si, že jde jen o něco, co je možné vidět v amerických filmech? Nebo něco, kvůli čemu musíte do profesionálního salonu? Omyl, rybičky Garra rufa můžete mít i u sebe doma.

Rybičky se živí odumřelou tkání

Rybičky Garra rufa pochází z míst, kde teplota vody, v níž se pohybují, přesahuje až 35°C, což je teplota, ve které není snadné hledat potravu ke své obživě. Proto se rybičky přizpůsobily a začaly se živit nekrotickými tkáněmi živočichů – právě díky tomu jsou rybičky schopny oždibovat i lidskou kůži. Tedy její poškozené nebo odumřelé tkáně, jejichž odstranění se postará o zdravou, jemnou a regenerovanou pokožku.

S čím Garra rufa pomůže?

Rybičky Garra rufa ocení každý, kterého trápí ztvrdlá kůže, lupénka, kožní plísně, bradavice, mozoly nebo kuří oka. Své si najdou samozřejmě i ti, které naštěstí žádný zdravotní problém netrápí. Rybičky Garra rufa si zamilujete i v případě, kdy chcete rybičky jen pro zlepšení vzhledu své pokožky, která je díky enzymům, například ditranolu, zdravější a bez škodlivých bakterií.

Jde to naprosto bez bolesti

Pokud máte strach z bolesti, můžeme vás uklidnit. Rybičky Garra Rufa jsou bez zubů, tudíž se odstraňování pokožky opravdu velmi podobá oždibování, které vás maximálně zašimrá. Rybičky vaši pokožku očistí od mrtvých tkání, udělají vám jemný peeling a svým způsobem i masáž. Není nad to odpočinout si s oblíbenou knížkou nebo filmem a při tom si nechat pečovat o nohy. Klidně ale i o kůži na loktech nebo zádech.

Rybičky Garra rufa u vás doma

A že se vám nechce do salonu? Nevadí, rybičky Garra Rufa neseženete jen v salonech, kde zaplatíte nemalé peníze. Zvlášť, pokud chcete chodit pravidelně. Rybičky Garra Rufa a dermaQuarium jsou způsobem, jak mít své pečující akvárko třeba i ve svém obýváku. Péče o rybičky není navíc nijak složitá.

sponzorovane odkazy