Jak se zbavit bolesti v krku

Znáte to určitě všichni. Z ničeho nic vás začne pálit a řezat v krku, špatně se vám polyká, a to zrovna, když se vám to hodí ze všeho nejmíň. Hlavně v zimním období, je tato nepříjemnost hodně častá, mnohdy bývá prvním příznakem přicházející rýmy nebo kašle. Téměř každého postihne bolest v krku alespoň jednou ročně, přičemž každý s ní bojuje po svém. Někdo se rozhodne počkat, až to přejde samo, další se pokoušejí bolest odstranit, nebo alespoň zmírnit.

Proč bolí v krku?

Důvodů pro bolest v krku může být nespočet. Přesnou příčinu vám pokaždé určí váš obvodní lékař. Jakmile se bolest v krku stane nesnesitelnou, a mandle jsou nateklé tak, že je polykání téměř znemožněno, jedná se téměř stoprocentně o angínu, která se léčí antibiotiky. Pokud ji přechodíte, může se ve vašem těle usídlit a působit nepříjemné zdravotní obtíže.

Studené či horké?

Pokud jste už někdy zažili takovou tu hodně nepříjemnou hnisavou formu angíny, víte, že to jediné, co dokáže spolehlivě zchladit mandle tepající žhnoucí bolestí, je zmrzlina, a to nejlépe vodová. Vašim mandlím se sice uleví, ale na druhou stranu budou trpět vaše dolní cesty dýchací, které bývají při tomto onemocnění také postižené.

Když je bolest hodně nesnesitelná, dělá člověk všechno proto, aby se jí zbavil. I tady platí, že každému nemocnému pomůže něco jiného. Některým totiž nepomáhá zmrzlina, ale horký čaj. V našich zemích je také hodně častá léčba pomocí silné pálenky. Pokud se to nepřežene, není slivovice jed, ale lék. Nezapomeňte, že při bolesti v krku se neužívá vnitřně, ale pouze se s ní vykloktá a vyplivne.

Priznicův zábal na krk

Téměř zázračným lékem na bolesti v krku všeho druhu je Priznicův zábal. Spočívá v tom, že krk se zapaří, a bacily nesnášející tento proces hynou. Vytvoření tohoto zábalu není nic složitého, využijete na něj věci, které máte všichni běžně doma.

Připravte si: Velkou utěrku (nebo jiný velký kus látky), kus igelitu a šátek. Utěrku namočte do vody, vyždímejte, a dejte na chvilku chladit do mrazničky. Po dvou minutách ji vyndejte a uvažte si ji kolem krku. Na tuto vrstvu přijde po celé délce igelit, a nakonec se vše upevní pečlivě uvázaným šátkem. Zábal nechte působit několik hodin, a uvidíte, jak se vašemu krku uleví. Utěrku si můžete dávat znovu chladit do mrazničky.

sponzorovane odkazy