Kůže může o vašem zdraví prozradit více, než si myslíte

Do zrcadla se nemusíte dívat jenom z důvodu, abyste zjistili, zda vám to sluší. Je vhodné se do něho dívat i z důvodu, abyste zjistili, zda nemáte nějaký zdravotní problém. Společně se podíváme na nejznámější ukazatele toho, že s vaším tělem není něco v pořádku.

Oteklý vzhled

Ten samozřejmě může být důsledkem předchozí noci – pokud byla spojena s minimem spánku a alkoholem. Když se nic z toho neudálo, může to být znak problému. Jak upozorňuje web www.fittyn.cz, celková oteklost se může objevit hned v několika místech vašeho těla. Čeho si všímat primárně? Určitě je to:

  • Oblast vašich očí
  • Kotníky a klouby
  • Prsty u rukou a u nohou

Jsou oteklejším, než jindy? Pokud ano, hledejte problém v oblasti vnitřních orgánů, hlavě u vašich ledvin. Pravděpodobně nepracují tak, jak mají.

Skvrny na kůži

Nemáme na mysli klasické pihy, nebo také různá znaménka, která máte od narození. Pokud se na vaší kůži začnou objevovat nové skvrny, může to být problém značící nástup cukrovky. V tomto případě je dobré navštívit lékaře a spolu s tím změnit jídelníček. I odborníci doporučují, že zdravá výživa je v souvislosti s cukrovou velmi dobrým pomocníkem, pokud jí chcete předcházet, ale i pokud chcete krevní cukr udržet v normě. Hlavní je, především při diabetu druhého typu, eliminovat potraviny se špatným glykemickým indexem, který způsobuje kolísání cukru v krvi.

Popraskané rty

Nejenom, že ovlivňují vaši krásu. Jasně ukazují na to, že vašemu tělu chybí důležité látky a živiny. Nejčastěji se jedná o dostatek vody, kdy právě dehydratace vede k tomu, že se rty začnou vysušovat. Najeďte na vhodný pitný režim a vše by mělo být co nevidět zase v pořádku. Dále mohou být popraskané rty spojené také s tím, že vašemu tělu chybí vitamin B. Je jedno, zda ho doplníte z jídla, nebo z doplňků stravy. Primárně je třeba neotálet a jeho hodnoty v organismu zvýšit.

sponzorovane odkazy