Mateřství jako role i jako řehole, která dává ženám stopku

Přijdou nenápadně, pozvolna, většinou kolem třicátých narozenin. Zpočátku jsou nevinné, časem otravné tak intenzivně, že by z nich jeden, nebo přesněji jedna dostala tik v oku. Nedej bůh, pokud má žena ke všemu navíc vztah. To nabírají vlezlé dotazy na intenzitě level Kelišová. Otázka „a miminko bude kdy?“ je právem nominována na nejhorší otázku roku.

(Ne)tikání biologických hodin

Článků a diskuzí na téma mateřství, děti a rodina je bezpočet. Stačí otevřít internet a hned na vás něco zaútočí. Na jednu stranu je dnešní neomezený online svět plný informací úžasný. Je však v rámci zachování si stabilního duševního zdraví, vhodné dokázat filtrovat ty správné a prospěšné. Protože jinak se dozvíte třeba to, že pokud vám kolem třicítky neřve Big Ben a neobjímáte každý kočárek, který kolem vás projde, něco je špatně.

Pracovní stopka i na několik let

Není. Prostě jste zatím jen nedozrála do stádia, kdy se ujmete role matky s plnou vážností, vědomá si všech důsledků, které s sebou toto rozhodnutí nese.

Jistě, najdou se ženy, kterým mateřství nebrání vrátit se do práce prakticky ihned po skončení šestinedělí. Ale pravdou je, že tradiční model pořád v drtivé většině převažuje. Muži jako živitelé rodiny vydělávají slušnější peníze a v případě potřeby snáz zvládnou dva úvazky. Než do toho skočíte, je dobré zodpovědět si alespoň základní otázky, které tento velký krok přinese:

  • Mám správného partnera?
  • Máme dostatek financí, abychom nepocítili výpadek mého příjmu?
  • Máme zajištěné slušné bydlení?

Návrat do zaměstnání nebude procházka

Pokud odznělo třikrát ano, směle do toho. To ostatní se poddá. Počítejte s tím, že návrat do práce nebude žádný med, ale také není potřeba se z toho hroutit. Je fajn zůstat v obraze i při péči o prcka. Doplňujte si vzdělání a také sledujte trendy v oboru, do kterého se chcete vrátit.

sponzorovane odkazy