Přepychový relax u každého doma

Sauna kdysi bývala nedostupným luxusem pro mnohé, ale svět se změnil a dnes jsou finské sauny dosažitelnou možností. Díky tomu, že jsou vyráběny českými firmami, jejich ceny jsou přijatelné a jediné, co tedy zbývá, je najít to správné místo, kam tuto saunu umístit. Můžete vybírat mezi saunami venkovními a vnitřními, dle dispozice vašeho domu.

Výroba finské sauny

Postup výroby je jednoduchý. Zaměstnanec vybrané firmy navštíví bydliště a změří místo, kde bude sauna umístěna. Důraz je kladen vždy na to, aby přístup byl osobní a individuální. Pouze tak je možné docílit, aby finské sauny plně odpovídaly a byly rozměrově správně udělané. Ten samý truhlář, který saunu navrhne, ji potom také vyrobí a nakonec se postará o její stavbu.

Je důležité vybírat vždy firmu, která dbá na blahobyt svých zaměstnanců a na to, aby pro ně práce byla naplňující. Díky tomu, že každý truhlář zodpovídá za ‘své’ finské sauny, je zaručeno nejen to, že proces bude od začátku do konce dobře provedený, ale také je zaručen blahobyt truhláře.

Výběr sauny a materiálu

Při návrhu je možné si vybrat z široké palety různých dřevin. Při výrobě sauny je třeba dbát pouze na to, aby dřevo nebylo příliš plné pryskyřice či aby nebylo chemicky ošetřeno, protože obě možnosti by v důsledku vysokých teplot mohly způsobit znehodnocení dřeva.

Venkovní finská sauna

Finské sauny jsou krásné především ze severského smrku či borovice, které jsou dvě nejpopulárnější dřeviny. Zvolit ale můžete i cedr, olši či osiku. Velice oblíbená je také africká vrba Abachi, kterou zákazníci volí čím dál tím častěji. Samozřejmě je také možné dřeva různě kombinovat.

Zdravotní a jiné výhody

Zdravotní výhody, které finské sauny přinesou, jsou nezměrné. Především poskytují prostor k uvolnění a odpočinku. Dokáží uvolnit nejen tělo a namožené svaly, ale také mysl. Jsou jedním z nejlepších léků proti stresu, který je dnes přední příčinou předčasných úmrtí.

Kromě toho zvýšené pocení dokáže také uvolnit kožní póry a zbavit tak pokožku nečistot. Zároveň se s potem vyplavují z těla toxiny a organismus se tak očišťuje. Pokud následuje prudké snížení teploty a tělo se tak začne otužovat, dochází také k zlepšení celkové obranyschopnosti organismu.

sponzorovane odkazy