Připravte si vlastní esenciální olej pro harmonii duše i těla

Hledáte vůni, která by vám byla nejen příjemná, ale měla také léčivé účinky? Máte zdravotní obtíže, ale nechcete chodit k lékaři, který vám předepíše chemicky vyráběné léky? Potřebujete se uvolnit, odpočinout si a uklidnit tělo i duši? Pak je pro vás řešením používání esenciálních olejů, tradičního prostředku, který nám nabízí příroda v nejrůznějších částech bylin i stromů. Esenciální oleje znali a využívali již naši předkové, pro něž byly tyto látky neocenitelným pomocníkem s velmi širokým spektrem použití.

Co jsou vlastně esenciální oleje?

Esenciální oleje jsou přírodním pokladem, který dokáže pozitivně ovlivnit lidské zdraví a pohodu duše. Jedná se o více druhů přirozených látek, které se nacházejí v různých částech rostlin. Odtud se získávají destilací, při níž vzniknou oleje s vysokou koncentrací a velmi silným účinkem. Esenciální oleje se dělí na jednodruhové oleje nebo směsi, ve kterých je použito více bylin. Lze je najít i pod názvy éterické oleje či silice. Jsou účinnější než byliny zpracované jiným způsobem, např. sušením. Proto jsou známy v tradičním léčitelství mnoha kultur a mají dlouhou historii.

Účinky esenciálních olejů potvrzuje tradiční léčba i současná věda

Už od biblických dob jsou tyto výtažky z rostlin součástí léčebných postupů známých po celém světě – od Ameriky po Evropu a Asii. Jejich účinků si vážili i nejvýznamnější lékaři všech dob. Na základě ověřených poznatků vznikla v 19. století aromaterapie, vědecký obor, který postavil výzkum esenciálních olejů na vědecký základ. Provedené studie potvrdily, že tyto látky skutečně fungují a mají kladný vliv jak na fyzický stav, tak na psychiku člověka. Lze je použít v nejrůznějších situacích, i zdraví jedinci uvítají jejich relaxační účinek.

Jak je možno esenciální oleje používat

Spektrum použití esenciálních olejů je skutečně široké. Vzhledem k mnoha druhům s různým působením je možné využít oleje k inhalaci, koupelím, masážím, jako osvěžení, do domácí kosmetiky a k dalším účelům. Jsou lidskému organizmu prospěšné, protože

 • mají na viry a bakterie podobný účinek jako antibiotika
 • podporují zdravý vývoj buněk a odstraňují některé negativní vlivy životního prostředí
 • upravují a harmonizují trávicí procesy
 • přispívají k acidobazické rovnováze organizmu
 • dokáží zvyšovat množství kyslíku v těle
 • naředěné se užívají k léčbě kožních onemocnění
 • zvyšují citlivost, mohou být použity jako afrodiziaka
 • jsou čistě přírodního původu a nekazí se
 • přispívají k rovnováze hormonálního systému
 • posilují pozitivní duševní vlastnosti a podporují výkonnost
 • mají detoxikační účinky, zpomalují stárnutí
 • uplatňují se ve zdravotnictví, kosmetice a dalších odvětvích

Existuje ještě více možností, jak esenciální oleje použít. Vzhledem k jejich počtu a možným kombinacím je ještě spousta vlastností, které čekají na objevení.

Vlastnoručně vyrobené esenciální oleje mají ideální vlastnosti

Chcete využít vlastností, které esenciální oleje nabízejí, ale toužíte po něčem výjimečném a originálním? Místem, kde si můžete vytvořit nejen vlastní esenciální olej, ale také namíchat například parfém nebo mastičku, je Alchymystická dílna v Thunovské ulici v centru Prahy. Zde si můžete domluvit návštěvu, seznámit se s výrobními postupy a vytvořit si individuální produkt. Pokud byste zde chtěli strávit čas s příteli, lze si dílnu zarezervovat a společně vyvářet voňavá překvapení společně. Po celou dobu se vám budou věnovat odborníci, kteří vám poradí i vhodnými kombinacemi. Odcházet budete nejen s vlastní esencí, ale také se spoustou příjemných zážitků a nabiti energií.

sponzorovane odkazy