Problémy s pletí – pomůže přírodní arganový olej

Zarudnutí pleti, akné, lupénka. Takové problémy mívá vysoké procento lidí, častokrát je to boj na dlouhou trať. Když už se zdá, že nezabírá vůbec nic, vrátíme se často k přírodě, která ukrývá množství léků.

Přírodní arganový olej určitě můžeme bez obav zařadit mezi ně. Je to léčivý zázrak, který již odpradávna znají v Maroku. Jde o olej z lisovaných arganových plodů polopouštních stromů, které rostou v severním Maroku. Ukrývá v sobě obrovské množství vitaminu E a skvalenu, které jsou schopny obnovovat poškozené buňky, chránit před volnými kyslíkovými radikály a zpomalovat tak stárnutí pleti. Ale nejen to. Arganový olej má zklidňující, hydratační a hypoalergenní vlastnosti. Je proto opravdu ideálním kosmetickým přípravkem na problémy s pletí.

Používá se na pleť obličeje, dekoltu, na nehty či na vlasy. Ve všech případech postačí kapka, není mastný a vstřebává se lehounce. Dejte si však pozor při jeho koupi. Arganový olej by měl být opravdu stoprocentní a čistý, jinak nemusí mít očekávané účinky. Výrobků s arganovým olejem najdete na trhu mnoho, ale nemusí být účinné. Pokud si například koupíte kosmetiku, ve které je olej jen jako jedna ze složek, nedá se to srovnat s výsledným efektem při použití čistého arganového oleje. Také záleží na výrobě oleje. Ten nejúčinnější je vyroben v souladu s přísnými pravidly ekologického zemědělství a procesů výroby. Takto vyrobený olej má často označení certifikované přírodní kosmetiky.

Kvalitní arganový olej potřebuje pro svůj vznik plody odpovídající kvality, šikovné ruce marockých žen, které je ručně zpracují, a také silné ocelové lisy. To vše pod dohledem certifikačních firem a distributorů, kteří pokud si chtějí udržet zákazníka, nemohou si dovolit nakoupit nekvalitní olej. K takovému oleji se můžete dostat velmi snadno, stačí nakupovat u ověřených prodejců, kteří distribuují českou přírodní kosmetiku. Kvalitu poznáte i podle toho, že si důsledně ověřují, jak probíhá výroba v manufakturách v Maroku.

sponzorovane odkazy