Rázová vlna zatočí s bolestí a urychlí hojení

Čas od času si na bolest stěžuje každý. Vzniká přetížením svalů a úponů, úrazy, ze sportu, sedavého zaměstnání nebo prostě jen proto, že stárneme. Ale proč se s bolestí smířit, když existuje efektivní řešení?

Slyšeli jste o rázové vlně? Není to žádný zázrak, ale léčebná metoda, která umí zázraky. Vysokoenergetické zvukové vlny, které vznikají například při letu letadla nebo při bouřce skrývají obrovskou energii, kterou vědci dokázali vtěsnat do malého přístroje. Díky tomu můžeme v dnešní moderní době používat rázovou vlnu i v lékařství. Jejími hlavními účinky jsou podpora regenerace buněk, urychlení procesu hojení, zrychlení metabolismu, zlepšení krevního oběhu a stimulace tvorby nových cév.

Radiální a fokusovaná rázová vlna

Běžně se používají dva typy rázových vln. Radiální a fokusovaná.

Na mechanickém principu vzniká radiální rázová vlna a hodí se více na léčbu povrchových partií těla. Energetický paprsek je rozbíhavý, proniká do hloubky až 6 cm a léčí větší plochu tkáně. Terapie radiální rázovou vlnou je velice rychlá a účinná léčba přetížení svalů, úponových bolestí a zánětů šlach. Aplikací radiální rázové vlny dochází k intenzivnímu prokrvení, vyživení a vyčistění tkáně.

Fokusovaná rázová vlna vzniká na elektromagnetickém principu a proniká více do hloubky a to až 12 cm, kam radiální rázová vlna nepronikne. Energetický paprsek je zaostřen do jednoho bodu, a proto se léčba soustředí na konkrétní poškozené místo. Je vhodná pro ošetření úponových bolestí, zánětlivých svalových onemocnění, poúrazových stavů, pro rychlejší hojení zlomenin kostí, ale i pro začínající artrotické změny v kloubech.

Díky tomu, že každá rázová vlna funguje na jiném principu, kombinace obou zajišťuje maximální efekt ošetření.

Pro jaké diagnózy je rázová vlna vhodná?

Trápí vás bolesti hlavy, chronické bolesti šíje, beder, tenisový loket nebo patní struha? Tyto diagnózy jsou jedny z mnoha, které s rázovou vlnou můžete léčit. Dámy jistě potěší i fakt, že tato metoda léčby má pozitivní efekt i u estetických potíží, jako je nevzhledná celulita a mimické vrásky.

Z výzkumů vyplívá, že až u 80 % klientů dochází po první až druhé aplikaci k útlumu bolesti nebo k jejímu úplnému vymizení.

Zlobí vás vaše tělo? Řešte to rázně s rázovou vlnou v nově otevřeném centru fyzioterapie v Praze 9. Odborníci ve Fyzioterra s.r.o. (www.fyzioterra.cz) vyberou ideální řešení léčby na základě důkladného vyšetření a to tak, aby vaše potíže rychle a dlouhodobě zmizely.

sponzorovane odkazy