Jaký čaj na nespavost?

Bez ohledu na to, zda jste zdraví nebo nemocní, je správný odpočinek pro váš imunitní systém velmi důležitý. Ještě důležitější je, pokud jste nemocní. Existuje mnoho lidí, kteří mají problémy se spánkem, a zatímco tento článek se bude zabývat všemi kroky, které potřebujete k tomu, abyste se před spaním uvedli do správného stavu mysli.

Jaký konkrétní bylinný čaj je dobrý na spánek?

Existuje mnoho bylin bez kofeinu, ale na některé se zaměříme, protože jsou dlouhodobě spojovány s relaxací. Existuje mnoho dalších, ale my se zaměříme na následující:

Citronová tráva. Citronová tráva je tropická travnatá rostlina používaná v kuchyni a v bylinné medicíně. Obsahuje sloučeninu zvanou eugenol. Předpokládá se, že eugenol zabraňuje shlukování krevních destiček. Uvolňuje také serotonin. Serotonin je hormon, který reguluje náladu, spánek, chuť k jídlu a kognitivní funkce.


Mátový čaj působí jako svalový relaxant, což může napomoci klidnějšímu spánku. Mentolová složka máty peprné způsobuje uvolnění svalů, zmírňuje stres a úzkost, což obojí přispívá k tomu, že můžete získat klidnější spánek.


Heřmánek je běžně považován za mírný uklidňující prostředek nebo prostředek navozující spánek. Jeho uklidňující účinky lze přičíst antioxidantu zvanému apigenin, který se v heřmánkovém čaji nachází v hojném množství. Apigenin se váže na specifické receptory v mozku, které mohou snižovat úzkost a iniciovat spánek.


Kořen kozlíku lékařského. Výsledky několika studií naznačují, že kozlík lékařský – vysoká kvetoucí travní rostlina – může zkrátit dobu potřebnou k usnutí a pomoci vám lépe spát.


Ibišek. Jednou z nejznámějších vlastností ibišku je, že může snižovat krevní tlak. V kombinaci s vysokým obsahem vitaminu C je to vynikající bylina, kterou můžete přidat do každého času na spaní.

Jaké speciální čaje jsou dobré na spánek?

Doporučujeme čaje s kombinací bylin, které vám pomohou se uvolnit. Například kteroukoli z výše uvedených bylin lze konzumovat samostatně, ale ještě lepší je, když byliny s podobnými vlastnostmi působí jako tým. Proto jsme vyvinuli čaj na dobrou noc – abychom všechny tyto blahodárné složky zahrnuli do jedné směsi.

Doporučené užívání čaje na spaní

Čaj na spaní jsme vyvinuli nejen jako účinný prostředek na podporu spánku, ale také s chutí, kterou si jistě vychutnáte. Protože neobsahuje kofein, doporučujeme přibližně 250-300 ml asi hodinu před spaním. Používejte jej jako součást svého rituálu před spaním, čtěte si knihu nebo si dopřejte něco relaxačního. Nechte bylinky, ať udělají svou práci. Pokud máte nějaké základní zdravotní potíže nebo užíváte léky – nezapomeňte si prosím zkontrolovat všechny složky, abyste se ujistili, že se s vašimi léky neovlivňují. Dávky jsou mírné, takže většina jedinců nebude mít žádné problémy – pokud si však nejste jisti, ověřte si to u lékaře.

Chraňte svůj mozek

Kromě spánku pomáhá chránit mozek i konzumace potravin bohatých na polyfenoly, které pomáhají předcházet úbytku kognitivních funkcí. Příkladem jsou borůvky, ale skvělým zdrojem je také zelený čaj. Konzumace těchto potravin však připravuje půdu pro produktivnější spánek.

sponzorovane odkazy