Rýmovník: skvělý proti rýmě a nachlazení

Rýmovník je rostlina, která se v posledních letech těší stále větší a větší oblibě. Jedná se totiž o účinného pomocníka při rýmě a nachlazení, což jsou neduhy, které čas od času sužují každého.

Nachlazení a rýma nejsou ničím příjemným

Nachlazení je virové onemocnění horních cest dýchacích, které postihuje především nos. Nepříjemnými průvodními jevy jsou kašel, rýma, zvýšená teplota (i horečka) anebo bolest v krku. Této nemoci, která obvykle trvá maximálně 10 dnů, lze poměrně účinně předcházet. Stačí totiž pracovat na posílení imunity, jež náš organismus (nejen) proti virům chrání. Pokud už nachlazení propukne, mohou vám např. pomoci bylinky. Mezi nejúčinnější přírodní léčiva přitom patří rýmovník…

Rýmovník jako účinná „léčivka“

Rýmovník je rostlina z čeledi hluchavkovitých. Ačkoli obsahuje mnoho účinných látek, mezi nejzajímavější patří vonné silice, které efektivně účinkují právě při rýmě a nachlazení. K tomu už ostatně odkazuje samotný rodový název rostliny. Připravit si z ní každopádně můžete nálev (čaj), případně je možné žvýkat listy. Ty ovšem stačí pouze rozlomit, rozmačkat a inhalovat, což je nejúčinnější způsob využití. Rýmovník přitom může obecně pomoci při potížích s dýchacími cestami a říká se, že dokáže pozitivně působit i na astma.

Kde si rýmovník pořídit?

Ačkoli obliba rýmovníku v posledních letech roste, stále je problém jej sehnat. V obchodech či zahrádkářstvích totiž bývá vyprodaný, případně se vůbec nevyskytuje v nabídce. Na druhou stranu vám jej mohou věnovat známí, ale lze si ji také poměrně snadno vypěstovat, a to ideálně jako pokojovou rostlinu. Nesvědčí mu totiž mrazy, stejně jako prudké sluneční záření. Doplňme, že rýmovník roste poměrně rychle, takže jeho listy je možné sklízet průběžně a mít je k dispozici celoročně.

sponzorovane odkazy