Jak vyzrát na bolest hlavy

Bolest hlavy je nejčastější bolestí, která sužuje člověka. Potkává mladé, i starší lidi. A je velmi složité se jí zbavit. Nejvěrnějším pomocníkem proti bolesti hlavy jsou růžové tabletky, které všichni, pro jistotu, nosí v kabelce. Bohužel toto vysvobození má spoustu nežádoucích účinků, které se lidé ani neuvědomují. Můžou se projevit hned, jako bolest břicha, nechutenství, nebo až po čase, jako nemoc jater.

Proto je dobré, aby člověk problém začal řešit okamžitě. Ale ne pomocí růžových kamarádů, ale úplně jinak. Hledat vhodné řešení je to nejzákladnější. Pokud se jedná o bolest, kde víme příčinu, jako je ponocování, pití nadměrného množství alkoholu, nemusíme se tak vzrušovat. Snažme se ale zaměřit jiné příčiny bolesti.

Nedostatečný přísun tekutin

Dostatečné množství tekutin je základ. Ale pozor, jaké tekutiny pijete. Káva a jiné kofeinové nápoje mají totiž úplně opačný účinek, tělo dehydratují. Proto pokud vypijete šálek kávy, měli byste ho zapít sklenkou čisté vody. Podobně na tom jsou i slazené nápoje, které často způsobují bolest hlavy. Nejlepší tekutinou je prostě čistá voda, ale vhodné jsou také bylinné čaje (oblíbený je i tzv. fermentovaný čaj pchuer). Běžný člověk by měl vypít alespoň tři litry tekutin denně, v parných dnech ještě více. Skutečností ale je, že většina lidí toto pravidlo nedodržuje a během dne téměř nepije. Schválně si někdy udělejte soupis toho, co vypijete. Pozor si dávejte například na kávu, která má opačnou funkci než voda. Pokud vypijete šálek kávy, musíte tekutiny okamžitě doplnit alespoň sklenicí vody. Nedostatečné množství tekutin má za následek bolest hlavy. Proto není od věci nosit v kabelce neustále láhev s vodou, alespoň půl litrovou, abyste pokaždé, když budete mít žízeň, mohli trochu vypít. Neustále mějte u sebe vodu, ať už doma nebo v práci. Pořád mějte plné láhve, ušetříte se bolesti hlavy, ale také korun za tabletky proti bolesti hlavy, které nebudete potřebovat.

Nedostatek čerstvého vzduchu

Ve většině případů běžná bolest hlavy je způsobena nedostatečným příjmem tekutin. Pokud ovšem dostatečně pijete, a i přesto Vás hlava často bolí, je nutné najít jinou příčinu bolesti. A tou může být vzduch, přesněji jeho nedostatek. Pokud budete dlouhodobě zavření doma v jedné místnosti, nepůjdete na vzduch, tak se spolehněte, že se hlava ozve. Vzduch pomáhá relaxovat člověku. Pokud nemůžete dlouhodobě vyjít ven, alespoň dbejte na otevřená okna. Pobyt v nevětraných prostorách, kde se nedá ani dýchat je jako spouštěcí mechanismus bolesti. Je-li to možné, nechávejte otevřená okna i v zimních měsících, alespoň na chvilku, aby se vzduch vyměnil a do místnosti se dostal ten čerstvý. Snažte se realizovat pravidelné procházky, během kterých nadýcháte nový vzduch.

Špatné držení těla

Další nejčastější příčinou bolesti je špatné držení těla. Jistě budete souhlasit, že shrbená postava není ani lichotivá a ani zdraví prospěšná. Dlouhodobé sezení u počítače, v kanceláři nebo ve škole. Pokud máte takové zaměstnání, snažte se alespoň několikrát za směnu protáhnout, stoupnout si. Dbejte na rovné poloze v sedu, rovná záda, vzpřímená hlava. Problémy s krční páteří se vyskytují stále častěji. Proto se naučte pár cviků, které můžete praktikovat i během zaměstnání.

sponzorovane odkazy